Hoşgeldiniz  

Sakarya, Akapder Yönetim Kurulu Başkanlığından İstifa Etti

editör | 07 Aralık 2018 | Yerel A- A+

Akapder Yönetim Kurulu Başkanı olarak 2 yıldan bu yana hizmet eden Yunus Sakarya, 31 Mart 2019’ da yapılacak olan yerel seçimde AK Parti Karaisalı İlçe Belediye Başkanı aday aday olmasından dolayı Akapder Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa etti.

Görevinden istifa etmesi neticesinde Sakarya; “2016 Kasım ayı itibariyle Ankara merkezli kurulmuş olan, Adana, Karaisalı, Aladağ ve Pozantı ilçelerin eğitim kültür ve dayanışma derneğimizi dün gibi hatırlıyorum, Ankara’da ikamet eden üç beş arkadaşla ve heyecanla bir araya gelerek kurmak için ilk adımımızı atığımızı hatırlıyorum.
Derneklerin her siyasi görüşten insanı içinde barındıran, toplumun tüm problemlerini tarafsız bir duruşla rahatlıkla görebilen ve yeri geldiğinde savunmasını yaparak çözüme giden kurumlar olduğunu düşündüğümüzde, siyasetin üstünde olduğu sonucuna varıyoruz. Bu yüzden tek bir siyasi görüşün taraftarıymış gibi durmak farklı görüşteki insanlara saygısızlık anlamını taşıyabileceği gibi tarafsız olabilmeyi de dernekçiliğin gelişmesini de engelleyeceğini düşünüyorum. Fikirlere saygı, eleştirilere açık, adalet ve dürüstlük gibi kavramlar temel ilkemizdir.
Her ne kadar Dernekler kanunu ve derneğimizin tüzüğünde yönetim kurulu başkanlığından istifa etmemi gerektirecek herhangi bir yasal zorunluluk olmasa da, yukarıda saymış olduğum nedenlerden dolayı, aday adayı olmam hasebiyle etik olarak istifa etmem gerekliliği hasıl olduğu hissinden dolayı istifa etmemin yerinde bir karar olacağını düşünerek, daha önce planlamış olduğumuz derneğimizin 2. Kuruluş yıl dönümü programının akabinde istifa etmiş bulunmaktayım.
Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri arkadaşlarımın derneğimize ve Adana’mıza yakışan, ekonomik problemlerini aşmış, proje üreten, sosyal ve kültürel etkinliklerle paylaşma duygusunu körükleyerek derneğimizin yaşamasında hizmet edeceklerinden endişem bulunmamaktadır.

2 yıl boyunca birlikte çalıştığım, birlikte kader birliği yaptığım, tüm hemşerime teşekkürlerimi sunuyor, Yüce Mevla’nın fitne ve fesattan uzak birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmelerine vesile olmasını niyaz ediyorum” dedi.

  • 21
  •  
  •  
  •  
  •  
    21
    Shares
124 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3133
EURO 6,0095
BIST 101.729
ALTIN 226,5297

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle