Hoşgeldiniz  

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

editör | 08 Kasım 2018 | Yerel A- A+

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun katılımıyla, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak,  Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcıları Mustafa Yavuz ve Murat Süzen, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ile ilgili yetkililer katıldı.
Vali Demirtaş, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli sorunların başında, bağımlılık ve bağımlılıkla mücadelenin geldiğini dile getirdi.
Bağımlılıkla mücadelenin en önemli başlığını da uyuşturucuyla mücadelenin oluşturduğuna değinen Vali Demirtaş, ‘’Uyuşturucu, toplumların bugününü ve geleceğini tehdit eden, ülkelerin en büyük varlığı insan sermayesini sinsi bir biçimde hedef alan önemli bir sorundur. Tüm dünyayı ilgilendiren bu mücadelede ülkelerin işbirliği yapması, atılacak adımların temel hareket noktasını oluşturmaktadır.’’ dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise toplantıda yaptığı konuşmada; 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen bu toplantının faydalı olması temennisinde bulundu.
Geçen yıl 941 kişinin uyuşturucu yüzünden hayatını kaybettiğini belirten Bakan Soylu, ‘’Bir önceki yıl bu sayı 920 idi. Bu yıl itibariyle mücadelemizdeki kararlılığımızla bu sayıyı 228’e kadar düşürdük. Uyuşturucu ile mücadelede ciddi bir irade ortaya koyduk ve bu konuda azalma elde ettik.” ifadelerini kullandı.
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
44 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3243
EURO 6,0497
BIST 98.454,88
ALTIN 219,2784

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.