Hoşgeldiniz  

Adana’nın Özlem Duyduğu Hizmetler AK Belediyecilik İle Gelecek

editör | 28 Ekim 2018 | Yerel A- A+

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, 2019 Mart ayında Adana’da AK Belediyeciliği iktidar yaparak Adanalının özlemini yerine getirileceğini söyledi.

 

Türkiye’de pek çok şehirde AK Parti iktidarı ile birlikte ortaya çıkan güzelliklerden Adana’nın mahrum kaldığını söyleyen Sarı, Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında yer alan Adana Büyükşehir Belediyesinin 18 bini aşan çalışanına maaş bile ödeyemez durumda olduğuna dikkat çekti. Adana’nın sırtında kambur olan metroya işlerlik kazandırabilmek için ikinci etabının biran önce yapılması gerektiğini ancak büyükşehir belediyesinin parasızlıktan istimlak işlerini tamamlayarak projeyi ulaştırma bakanlığına devredemediğini kaydeden Sarı, “Adana’nın özlem duyduğu hizmetler AK Belediyecilik ile gelecek. 2019 Mart’ında Büyükşehir Belediyesi’ni alarak AK Belediyecilik’i Adana’da da iktidar yapacağız. Adanalının özlemini duyduğu Ak Belediyecilik hizmetleri ile şehri yeniden ayağa kaldıracağız” dedi.

Fatma Güldemet Sarı, Adana’nın tarımı, köklü sanayi geçmişi, ticareti, dağ ve deniz turizmi, Akdeniz sahili, ortasından geçen Seyhan nehri, kara ve demiryolu ulaşım ağları ile müthiş bir potansiyele sahip olduğuna da dikkat çekerek, “Biz bu potansiyeli harekete geçireceğiz. Yatırımcı Adana’da kendisine yer gösterecek muhatap bulamıyor. Adana’da istihdamı arttıracak yatırımların yapılmasına önayak olacağız. Metronun ikinci etabını tamamlayarak işlerlik kazandıracağız. Çukurova Havalimanı ile birlikte bölgede turizm yatırımları için gerekli altyapıyı da oluşturacağız” diye konuştu.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
76 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3243
EURO 6,0497
BIST 98.454,88
ALTIN 219,2784

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.