Hoşgeldiniz  

Statlardaki Ahlaki çöküşün sorumluluğunu herkes bir parça üstlenmek zorunda!

editor kalemi | 21 Ekim 2019 | Spor A- A+

Her ne kadar Adana dışında yaşayan bir Adanalı olsam da dün akşam geçtim TV’ nin karşısına, gururla ve onurla mensubu olduğum Adanaspor’umuzun İstanbulspor ile oynadığı maçını heyecanla izliyorum.

Bir yandan çayımı yudumlarken diğer yandan oğlumla birlikte sesiz sedasız maçı izliyoruz. Çünkü İstanbulspor dalga dalga ekibimizin üzerine geliyor. Oğlum her ne kadar Gençlerbirliği altyapısında (U15) oynuyor olsa da kan çekiyor işte gerçek bir ADANASPOR’ lu.

Maç bitti Adanaspor yine kazanamadı, maç 2-2 berabere neticelendi. Aslında iki ekipte iyi niyetle, kapasiteleri nispetinde bir maç çıkardılar. Ancak Adanaspor’ da Eze ve   Arabidze’ nin olmayışı bir eksiklikti. Hasılı Kelam seyir zevki güzel olan bir maç izledik. Maç güzeldi ancak Adanaspor’da iyi gitmeyen bir şeyler var.

Yahu arkadaş bir insan maça niçin gider? Takımını desteklemek, takımının karşı takıma karşı galip gelmesini sağlamak için tezahürat yapmak, futbolculara moral ve motivasyon sağlamak bir de hafta sonu bir etkinlik olsun diye zevkine seyretmek için gider. Ancak bizim Adanaspor taraftarları tetikte bekliyor. Futbolcunun biri bir hata yapsa da ana, avrat, beşikteki çocuğuna kadar küfretmek.

Vay arkadaş, affınıza sığınarak yazmak istiyorum, hayatında daha topa tekme atmamış, ofsayt nedir desen  maç bitene kadar anlatamayacak kadar futbol bilgisi olmayan o zat, küfrün her çeşidini bir çırpıda sıralıyor. Yapmayın arkadaşlar, futbolcularda bir insan, onlarında anaları, bacıları, eşleri var. Sizlerinde olduğu gibi.

Dün akşam ki maçta milli kalecimiz İrfan can Eğribayat’a yapılan küfür beni çok üzdü. Bir Hayrullah’ımız vardı, nereye gitti. Çocuk A Milli takıma kadar yükseldi. Bu çocuğu da harcamayalım lütfen. Yahu arkadaş çocuk hata yapabilir. Koskocaman takımların, süper ligde şampiyonluk kovalayan takımların kalecileri dahi hata yapıyor. Yapmayın hemşehrilerim. Futbolcumuza sahip çıkalım.  Stadyumda ağızdan anneleri, eşleri, kız kardeşleri hedef alan galiz küfürler sizleri bilmiyorum, ancak beni çileden çıkarıyor.

Türkiye de her alanda olduğu gibi futbolda da bir Ahlak çöküntüsü aldı başını gidiyor. Özellikle en büyük onurumuz gururumuz Türk anneleri için edilen küfürler artık sabırları da zorlamaya başladı. Bu çirkinliklerin ülkenin diğer bütün statlarında da olması, ülkeyi üzüntüye boğuyor.

Futbolcuların annelerine bacılarına eşlerine edilen küfürler yüz kızartıcı olmaktan öte artık suç ve günah oluşturuyor.
Artık sporcular, yöneticiler, spor yazarları, sivil toplum üyelerinin ve futbolu  takip eden herkesin tek isteği statlarda küfürlerin bir an önce bitmesi. Ancak bu Ahlaki çöküşün sorumluluğunu herkes bir parça üstlenmek ve taşın altına elini sokmak zorundadır.

O futbolcular bizim evladımız, onlar bizim kardeşimiz, dün akşam İrfan Can kardeşimize yapılan küfürleri, hakaretleri kınıyorum, Allah’a havale ediyorum.

Gerçek taraftarı bir kenara bırakıyorum. Kendini bilmez küfürbazlara sesleniyorum. Hangi takımı tutarsanız tutunuz, asla sahadaki futbolcuya küfür etme hakkına sahip değilsiniz. Unutmayın o da bir insan, onun da duyguları var. Annesine, aile bireylerine küfür etmek ne inancımıza ne de insanlığa sığar. Adanaspor’lu gerçek taraftarlara sesleniyorum, içinizdeki futbol teröristlerini temizleyiniz.

Bizlere ve sizlere de yakışan budur.

248 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,6998
EURO 6,3116
BIST 106.805
ALTIN 268,90
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle