Hoşgeldiniz  

Erdoğan’dan 41 il mesaisi

Admin | 26 Kasım 2018 | Gündem, Siyaset A- A+

Cumhurbaşkanı Erdoğan son 41 ilin adaylarına ilişkin çalışmasını İstanbul’da sürdürdü. Erdoğan’a bu il ve ilçeleri kapsayan geniş bir rapor sunuldu. Erdoğan, mart seçimleri için kampanya süreci ve önümüzdeki ay açıklanacak manifesto üzerinde de çalışmalarını sürdürdü. İttifak ve aday tespitinde önemli bir yol alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ajandasında diplomasi yeniden öne çıkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son 41 ilin adaylarına ilişkin çalışmasını İstanbul’da sürdürdü. Erdoğan‘a bu il ve ilçeleri kapsayan geniş bir rapor sunuldu. Erdoğan, mart seçimleri için kampanya süreci ve önümüzdeki ay açıklanacak manifesto üzerinde de çalışmalarını sürdürdü.

AK Parti tüm adaylarını açıkladıktan sonra Ankara’da büyük bir organizasyon ile adaylarını kamuoyuna tanıtacak. Organizasyon kapsamında seçim şarkıları ve sloganlarda kamuoyuna tanıtılmış olacak.

DİPLOMASI YOĞUN BİR HAFTA

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, seçim hazırlıkları için ara verdiği diplomasi trafiği hızlanıyor. Erdoğan bu hafta içerisinde önemli konuklarını ağırlayacak ve Latin Amerika turuna çıkacak. Erdoğan‘ın diplomasi trafiğinde önce Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile görüşecek. İkili başkanlığında Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komitenin dördüncü toplantısı bugün İstanbul’da gerçekleşecek.

ANLAŞMALAR İMZALANACAK

Toplantıda iki ülke arasındaki işbirliğinin muhtelif alanlarda daha da geliştirilmesi imkanları ele alınacak. Bölgesel konularda da görüş alışverişinde bulunulacak. Ayrıca toplantı vesilesiyle iki ülke arasında çeşitli anlaşmaların imzalanması öngörülüyor.

Erdoğan‘ın uluslararası bir diğer toplantısı önümüzdeki hafta Türkiye’nin dönem başkanlığını üstlendiği İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi’nin (İSEDAK) 34’ncü toplantısı olacak.

G-20’YE KATILACAK

Erdoğan, 28 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında Arjantin, Paraguay ve Venezüella’yı kapsayan bir Latin Amerika seyahati gerçekleştirecek. Seyahatin ilk durağı Arjantin olacak. Erdoğan 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenecek G-20 Liderler Zirvesi’nde Türkiye’yi temsil edecek. Zirve kapsamında Erdoğan G-20 üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşme gerçekleştirecek. Dünyanın yakından takip edeceği zirveye ilişkin çalışmalar da Erdoğan‘ın bu hafta içindeki mesaisinde yerini alacak.

Fazlı Şahan

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3119
EURO 6,0102
BIST 101.729
ALTIN 226,5588

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle