Hoşgeldiniz  

Dostun Evi Gönüllerdir, Gönüller Yapmaya Geliyorum

editör | 12 Kasım 2018 | Siyaset, Yerel A- A+

“Ankara’daki Adana Karaisalılar, Aladağlılar ve Pozantılılar Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” (AKAPDER) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus SAKARYA AK Parti Karaisalı Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Yunus Sakarya 31 Mart’ta yapılacak olan Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvuru dosyasını Ak Parti Karaisalı İlçe Başkanı Mustafa EKİCİ’ ye teslim etti.

Sakarya, Müracaat sonrası  şunları söyledi:

“Bugün burada, doğup büyüdüğüm, ömrümün büyük bir bölümünü geçirdiğim, köyleriyle, yaylalarıyla, yeşilliğiyle, akarsularıyla Cenab-ı Hakkın bize bahşettiği uçsuz bucaksız bir mabed konumundaki Karaisalı’mıza hizmet edebilmek için yine gönlümüzü verdiğimiz Ak Partimizden belediye başkanı aday adayı oldum.

Hizmetten muradımız Cenab-ı Mevla’nın rızasını kazanmaktır. Mevla’nın rızasını kazanmak gönüllere girmek kalpleri fethetmekten geçmektedir.

Malumunuz Ak partimizin temel siyaseti, eser siyasetidir. Muhammed Hadim-i Hazretlerinin de ifade ettiği gibi ‘’Er kişi odu ki her yerde koya bir eser, Eseri olmayanın yerinde yeller eser.”

“Yunus’un dizelerinde de ifade ettiği gibi;

Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” Anlayışıyla gönüllere girmenin gayretinde olacağız.

Çalışmalarımızı şu dört temel esasa göre uygun yürüteceğiz;

Bilgi ve tecrübe, Samimiyet, Hakkaniyet ve şeffaflık;

Hizmetleri sürdürürken hem ferdin kamuya karşı hukukunun korunmasında, hem de kamunun fertlere karşı hukukun korunmasında titiz davranacağız. Daima hesap verebilir olmayı göz önünde tutarak bundan katiyen yüksünmeyeceğiz.

Kayırmacılığa imkân verebilecek tutum ve davranışlara müsamaha göstermeyeceğiz. Toplumun bize verdiği vekâleti topluma rağmen kullanmaya kalkışmayacağız. Önümüzdeki çileli ancak bir o kadar da kutlu olan bu yolda yürürken tüm hemşirelerimin gönülden destekleri bize daima azim ve kuvvet katacaktır.

Allah C.C hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

 

  • 8
  •  
  •  
  •  
  •  
    8
    Shares
206 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3119
EURO 6,0102
BIST 101.729
ALTIN 226,5588

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle