Hoşgeldiniz  

      UNUTKAN BİR MİLLET; TÜRK

Muhammed Eren Topal | 09 Kasım 2018 | Dünya, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Kültür & Sanat, Yaşam, Yerel


Muhammed Eren Topal
erentopal006@gmail.com

 

 

Çok unutkan bir millet olduğumuz aşikâr fakat bazı şeyleri unutmamız gerekir. Nerelerden bugünlere geldiğimizi, bu milletin neler yaşadığını unutmamız gerekir. Övündüğümüz, ‘’Eğer tarih bir kitap ise ve içinden Türkleri çıkartırsak sadece kapağı kalır’’ diyor isek tarihimizi unutmamız gerek. Teknoloji çağında hiçbir bilgi kaybolmazken bizler Yüce Yaradan’ın verdiği bu mükemmel hafızalara nereleri kaydediyor neleri unutuyoruz.

 

Dediğim gibi çok unutkanız; ne ara unuttuk Türkmen Diyarındaki (Orta Asya) soydaşlarımız olan Uygurları. 1949 yılında Çinliler tarafından özgürlükleri, vatanları elinden alınan ve şu an Özerk devlet olan toplam 25 milyon nüfusa sahip olan Uygurları. Dinlerini rahat rahat yaşayamadıklarını, kılık kıyafet özgürlüklerinin bulunmadığını, birçok caminin yıkıldığının ve zamanında Hitlerin Yahudilere yaptığı gibi erkekleri toplama kampına alıp güya eğitim verdiklerini, dul veya eşi cezaevinde olan kadınların evlerine Çinli bir bayan konularak istenmese de Çin kültürünün aşılandığının ve çocukların özlerini kaybettirilip Çin kültürüne alıştırılmaya çalıştığını hatırlatmak isterim. Filistin’den daha çok şiddete maruz kalındığını ve 2013 yılında bir kızın ayakları kesilerek babasına gösterildiğini ve de 200 Türk’ten fazla kişinin kurşuna dizildiğini hatırlatmak isterim.

Unutkanız; Sarıkamış’ın (1914) üstünden 104 yıl geçmesine rağmen bu sefer Tunceli iki babayiğit Türk Askerinin donarak şehit olduğunu ne çabuk unuttuk.

Ne çabuk unuttuk; Amerika Birleşik Devleti’nin, Türk Özel Kuvvetler askerlerinin başlarına çuval geçirerek açık bir kamyonetin üstünde ve turuncu kıyafetler ile yargılandığını. Ve koskoca Türkiye Cumhuriyet’inin buna tepki vermemesini.

Neler unuttuk da bunlar sadece üçü. Bir asker ruhu bedeninden çıkınca değil, unutulunca ölür.

40 yıldır bela olan 2001 yılında neredeyse bitecekken şu an hem NATO’da hem de müttefikimiz olan ABD yüzünde ayakta olan PKK,PYD,DEAŞ,İŞİD gibi Amerika’nın kuklalarına hem devletimiz hem de halk olarak kinimizi diri tutmalıyız.

Muhammed Eren Topal

  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
    1
    Share
95 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3578
EURO 6,1089
BIST 93.616,45
ALTIN 210,1366

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.