Hoşgeldiniz  

Geri dönmeyi düşünmeyenlerin zaferidir 30 Ağustos

editor kalemi | 30 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


editor kalemi
editor@hotmail.com

Geri dönmeyi düşünmeyenlerin zaferidir 30 Ağustos

Milli Mücadele’nin zafere ulaştığı 30 Ağustos 1922’den bu yana tam 98 yıl geçti. Heyecanımız zaferin ilk günüymüş gibi taze.

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin yazdığı kahramanlık destanıdır.

30 Ağustos zaferi, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

“Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek geri dönmeyi düşünmeyenlerin zaferidir 30 Ağustos.

Bugün 30 Ağustos cephesi, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Suriye ve Irak’ın kuzeyindedir, Kıbrıs, Ege, Yunanistan’dır. Libya, Filistin, Lübnan’dır. Hedef “KIZILELMA” dır. Ordumuz ve büyük milletimizle azimliyiz, kararlıyız.

Birisi çıkmış, “Bunlar, 30 Ağustos’u hangi milletin kazandığını biliyor mu?” diye soruyormuş.

Elbette ki çok iyi biliyoruz. Biz biliyoruz ki 30 Ağustos’u iman gücüyle, tekbir ve tahlil nidalarıyla ceddimiz kazandı. Siz ve sizin gibilerin desteklediği Lut kavmi artığı ibnelerin ve ipi Joe Biden’ in elinde olan kahpeler gibilerinin kazanmadığını biliyoruz. ‘Ezan okudu’ diye hapiste süründürdüğünüz, ‘şapka giymedi’ diye darağacında sallandırdığınız, hücum deyince gerideki çocukları düşünmeden önce vatan deyip Allah Allah diye bağırarak merminin üstüne koşan Müslüman Türk milleti ile kazanıldı. Sizler 15 Temmuz’da bacak bacak üstünde seyrederken, o kahramanca mücadele eden gibilerle kazanıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramını AK Deniz’de, Mavi Vatan ile kutluyoruz. Bunlar ise istismar peşinde. Yunanistan’a, Fransa’ya bir lafı var mı? Yok!!
Sonra utanmadan Zafer nasıl kazanıldı, biliyorlar mı? diye soruyor.

Hulâsa, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını hiçe sayan kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Selam ve dua ile…

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
60 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 7,7352
EURO 9,1330
BIST 1,1747
ALTIN 473,87
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle