Hoşgeldiniz  

Çukurova’da “Yüzme Bilmeyen Kalmasın”

Admin | 06 Aralık 2018 | Gündem, Spor, Yerel A- A+

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yaptığı Cumhurbaşkanlığı 2. Yüz günlük eylem planında yer alan ilkokul 3 ve 4 sınıflara yönelik 81 ilde hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Adana Çukurova ilçesinde ilk günden bu yana tam kapasiteyle yapılıyor.

Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün ortaklaşa koordine ettiği projede ilk aşamada 200 öğrenci eğitim alıyor  4 ayrı okuldan 50 şerli gruplar halinde eğitime alınan öğrenciler 4 hafta boyunca haftada 2 saat eğitim alarak yüzme öğrenecekler.

Ilçe müdürü Bilal Oldaç; Projenin amacı ilimizde özellikle yaz aylarında serinlemek amacıyla suya giren vatandaşların boğulma vakalarının fazlaca olduğunu hatırlatarak, geleceğimiz olan gençlerin yüzme öğrenerek bu vakaların aza indirgenmesi amaçlandığını belirtti. 3 aşamada toplam 1200 öğrenciye yuzme kursu vermeye planladıklarını ifade etti. Özellikle okul yöneticileri ile uyumlu şekilde Cumhurbaşkanlığımızın 2. 100 günlük eylem planın da yer alan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesini ilçemizde en iyi şekilde uygulamaya çalıştıklarını söyledi.  Projenin yapılmasında destek veren başta Bakanlığımız olmak üzere İl müdürlüğümüze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ayrıca projenin yapıldığı Çukurova Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Amiri Hüseyin Durak ve tesis çalışanlarına teşekkür etti.

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” proje 81 il ve yüzme havuzu olan ilçelerde uygulanıyor.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3133
EURO 6,0095
BIST 101.729
ALTIN 226,5297

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle