Hoşgeldiniz  

Akşener: İttifak Konusu 15 Günde Netleşir

Admin | 16 Kasım 2018 | Gündem, Siyaset A- A+

Meral Akşener CHP lideri Kılıçdaroğlu ile yaptığı itttifak görüşmesiyle ilgili basında çıkan ’18 ilde pazarlık’ iddiasını yalanladı.

Akşener “Görüşmede hiçbir şekilde il ya da isim üzerinde durulmadı. Yalnızca ittifak görüşmelerine başlanması, iki partiden temsilcilerin daha sonra bir araya gelmesi noktasında fikir birliğine vardık” dedi. Şöyle devam etti: Biz ittifak görüşmelerinin en kısa sürede neticelendirilmesinden yana olduğumuzu söyledik. 15 gün içinde konunun netleştirilmesini istedik. İki hafta içinde ittifak olup olmayacağı kesinleşir.

KARAR Gazetesi’ni ziyaret eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile ittifak konusunda “İsim ve iller görüşmede kesinlikle gündeme gelmedi. Ancak 15 gün içinde ittifakın olup olmayacağı netleşecek” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Başkan Yardımcıları Cihan Paçacı, Lütfü Türkkan, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve diğer parti yöneticileriyle birlikte Karar gazetesini ziyaret etti.

İyi Parti lideri Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı itttifak görüşmesiyle ilgili basında çıkan ’18 ilde pazarlık’ iddiasını yalanladı. Akşener “Görüşmede hiçbir şekilde il ya da isim üzerinde durulmadı. Kemal Bey’le sadece ittifak görüşmelerine başlanması, iki partiden temsilcilerin daha sonra bir araya gelmesi noktasında fikir birliğine vardık” dedi. Akşener “Beklentiniz ne yönde?” şeklindeki soruya karşılık da “Bir şey söylemek için henüz çok erken. Ancak biz ittifak görüşmelerinin en kısa sürede neticelendirilmesinden yana olduğumuzu söyledik. 15 gün içinde konunun netleştirilmesini istedik. İki hafta içinde ittifak olup olmayacağı kesinleşir” değerlendirmesinde bulundu.

Akşener sürecin İYİ Parti ve CHP’den görevlendirilen isimler tarafından yürütüleceğini vurguladı.

Karar
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
64 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3260
EURO 6,0613
BIST 102.623
ALTIN 228,6011

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle