Hoşgeldiniz  

Umre Kayıtları Başladı

editör | 10 Ekim 2018 | Genel A- A+

2018-2019 YILI UMRE KAYITLARI

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığımızın denetim, kontrol ve güvencesi altında en kaliteli hizmeti vererek, yılların kazandırmış olduğu tecrübe ve birikimle 2018-2019 umre sezonu fiyatlarını açıklayarak kalite ve güvenden ödün vermeden vatandaşlarımızı umreye götürmek üzere,  İl ve İlçe Müftülüklerinde kayıtlara başlanmıştır.

Umre turlarında umre fiyatları, kalınan sürenin durumu, otellerin yakınlığı ile servisli veya yürüme mesafesinde olup, Kâbe’ye uzaklığına göre değişmektedir.  Servisli ve Yürüme mesafeli turlarda umrecilerimize sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. 2-3 ve 4 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.

Otel Tip Turlarda ise Sabah kahvaltı ve Akşam Yemeği açık büfe yemek imkânı sağlanmaktadır. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda umre ücretleri Suudi Arabistan Riyali olarak alınmaya devam edilecektir. Yürüme mesafeli oda tercihli konaklama türüne ait otellerin, Mekke’de Harem’e uzaklığı en fazla 1000 metre mesafededir. Servisli oda tercihli konaklama türüne ait oteller ise yürüme mesafesi dışında olduğundan ulaşım servislerle sağlanacaktır. Medine’de ise oteller Mescid-i Nebevi’ye yürüme mesafesinde olacaktır.

Umreye giden vatandaşlarımıza vaaz ve irşat, eğitim, seminer, uğurlama, karşılama, görevli istihdamı ve sağlık gibi alanlarda hem Türkiye’de hem de Suudi Arabistan’da gerekli hizmetler verilecektir.

Özel umre turu talep eden kurum, kuruluş ve vatandaşların talepleri ile İlahiyat Fakültesi, imam-Hatip Lisesi ve diğer okul öğrencileri, meslek grupları, çeşitli firma/iş yerlerinin çalışanlarını ödüllendirmek amacıyla düzenlemek istedikleri özel umre turu talepleri ve buna benzer diğer taleplerin imkânlar ölçüsünde karşılanmasına gayret gösterilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından üniversite öğrencilerine bir haftalık özel umre turları gerçekleştirilecektir.

Kafile oluşan turlarda uçaklar aktarma olmadan Suudi Arabistan’a direk gideceklerdir.

Vatandaşlar umre konusunda İl Müftülüğüne İlçe Müftülüklerine ve Cami görevlilerine müracaat ederek geniş bilgi alabilirler.

2018 – 2019 YILI UMRE TUR VE FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
73 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3260
EURO 6,0613
BIST 102.623
ALTIN 228,6011

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle