Hoşgeldiniz  

Tufanbeyli halkının hastane ve ambulans isyanı

editör | 20 Temmuz 2019 | Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Yaşam, Yerel A- A+

19 Temmuz günü düğünde yaşanan ve 1 çocuğumuzun ölümü, diğerinin ise yaralanması ile sonuçlanan olay, Tufanbeyli Devlet Hastanesinin ve ambulansının ne kadar eksik olduğunu yeniden gözler önüne serdi.

Olay Tufanbeyli merkezde saat 21:40 cıvarı yaşanırken 2 çocuk yaralı halde saat 21:50 cıvarı Tufanbeyli devlet hastanesine getirildi.

Hastanenin ambulansının sevkte olmasından kaynaklı olarak EnerjiSa Termik santralinde bulunan özel ambulans çağırıldı. Çocuklardan öncelik olarak durumunun ciddi olması nedeniyle Eren Çinçik Saat 22:30 cıvarı özel ambulansla Kozan Devlet hastanesine doğru yola çıktı.

Ambulansla birlikte yola çıkan hasta yakınlarının anlattığına göre, Özel ambulans Obruk cıvarı karşısından gelen Devlet Hastanesinin ambulansına yaralı çocuğu devrederek geri döndü. Bu ambulansla yola devam ederken yolda tampon sargılarının açılması ve ambulansta yeterli malzemenin bulunmaması nedeniyle Ambulansın Feke Devlet hastanesine giriş yaptığı burada yaralı çocuğumuza tekrar tampon yapılıp Kozan’a doğru yola çıktığı öğrenildi. Kozan’a varmadan yolda minik Eren’in kalbinin durduğu, yaklaşık 45 dakika boyunca yapılan kalp masajı sonrası duran kalbin çalıştırıldığı öğrenildi.

Ambulansın 00:30 cıvarı Kozan devlet hastanesine girdiği öğrenildi. Burda yapılan müdahalenin ardı sıra durumunun ağır olması sebebiyle oradan başka bir ambulansa alınarak Balcalı hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

Bu arada Minik Eren’in Balcalı hastanesine vardığında saatin 02:00’yi geçtiği ve burada acilen müdahale edilen Eren’in maalesef gece 03:30 cıvarı hayatını kaybettiği öğrenildi.
Ve bu üzücü olay en küçük yaralanmada dahi oraya buraya sevk eden Tufanbeyli devlet hastanesinin bir kez daha sınıfta kalmış olduğunu vatandaşlara göstermiş oldu.
Tufanbeyli insanımızın canı bu kadar ucuz mu?
Bu hastaneyi ya adam akıllı hale getirin, yada kapatın gitsin!
Bu hastanede yapılabilenleri mevcut sağlık ocağıda zaten yaparken bu hastanenin bu şekilde açık olmasının ne gereği var?

71 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,7635
EURO 6,4297
BIST 97.149
ALTIN 283,0100
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle