Hoşgeldiniz  

Sorumlu “Şeytan”

editör | 08 Ekim 2018 | Dünya, Genel A- A+

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, şeytanın yaşadığını ve Katolik Kilisesi’ni yıkmak için çok çalışıp fazla mesai yaptığını söyledi.

Cinsel istismar skandalıyla kilise içindeki krizlerden şeytanı sorumlu tutan Papa Francis, tüm Katoliklerden şeytanı yenmek için ekim ayı boyunca her gün özel bir dua okumalarını istedi.

Göreve geldiği 2013 yılında şeytanın gerçek olduğuna inandığını belirten Papa Francis, “Şeytanı bir efsane, bir temsil, bir sembol, bir konuşma ya da bir fikir olarak düşünmemeliyiz. Bu hata bizim korunmamızı engeller ve bizi daha savunmasız hale getirir” demişti.

Katolik Kilisesi uluslararası çapta cinsel taciz skandalıyla mücadele ederken diğer yandan kilise içindeki liberallerle muhafazakarlar arasındaki görüş ayrılığı Vatikan’da çalkantıya neden olmuştu.

Cinsel istismar raporu

ABD Pensilvanya’da bir jüri heyetinin Katolik Kilisesi’ndeki cinsel istismar iddialarıyla ilgili yürüttüğü soruşturmanın ardından hazırladığı rapor, geniş yankı bulmuştu. Raporda, Katolik Kilisesi’nden 300 rahibin 70 yıl boyunca bin çocuğa cinsel istismarda bulunduğu belirtilmişti.

Söz konusu rapor 2002 yılında Boston Globe gazetesinin cinsel istismar haberinden bu yana ABD’de Katolik Kilisesi’ndeki cinsel istismar vakalarıyla ilgili kamuoyuna yansıyan en kapsamlı belge kabul ediliyor.

Kaynak: Reuters

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
67 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3260
EURO 6,0613
BIST 102.623
ALTIN 228,6011

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle