Hoşgeldiniz  

Neslihan Küçük Doğan: Yeni şeyler söylemek lazım.

Admin | 17 Temmuz 2018 | Eğitim, Genel, Son Dakika A- A+

Neslihan Küçük Doğan: Yeni şeyler söylemek lazım.

Neslihan Küçük Doğan  15 Temmuz mesajı yayınladı kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklama:

15 TEMMUZ

‘KARANLIĞIN EN KOYU ANI GÜNEŞİN DOĞMAYA EN YAKIN OLDUĞU ANDIR.’

O gece karanlıktı, zifiri bir karanlık. O gece cehennem gibi sıcaktı. Anadolu semaları o gece ihanet kokuyordu. O gece Temmuzdan katran karası bir geceydi…

Bu topraklar tarih boyunca birçok entrika ve vefasızlık görmüştü. Ama bu başkaydı. O gece yaşananlar bir yanıyla vefasızlığın son noktası, vicdansızlığın en son kertesi ve ihanetin en adi ve aşağılık olanıydı. ‘Sizden gibi görünüp, sizi kullanarak sırtınızdan yükselen ve kendi emelleri için yıllarca başkalarına hizmet edenlerin yaptığı’ eşi benzeri görülmemiş bir ihanetti. Diğer yanıyla o gece bir kahramanlık destanıydı.

Bir lider doğdu o gece yeniden,
‘Ben ezelden beridir hür yaşadım,
hür yaşarım diyen.’

15 Temmuz, Anadolu’nun adeta uykusundan uyanıp kıyama kalkmasıydı. Ölüme karşı bir başkaldırı, yıllarca tırnaklarıyla varettiklerini kaybetmek istemeyen bir halkın tarihe yalın bir çığlığı, imanın paletlere karşı zaferiydi. 15 Temmuz, Türk milletinin Çanakkale’den sonra yeniden millet olma bilincine ulaştığı bir geceydi.

O gece, samimiyetin ikiyüzlülüğe, cesaretin liyakatsızlığa, vicdanın adaletsizliğe, fedakarlığın vefasızlığa galip geldiği bir geceydi. Yeni Türkiye’nin eskiye karşı apaçık bir zaferiydi.

“Şimdi yeni şeyler söylemek lazım…”

Dün bitti gece geçti ve karanlık sona erdi, artık gün doğdu. Şimdi her alanda yeni şeyler söylemek vaktidir. Yeni başlangıçlar ve yenilikler için. Eğitimde, sanatta, sporda, siyasette, sivil toplumda, sendikada…. Şimdi yeniden, cesaretle, azimle, inançla, bilgiyle, adaletle, liyakatla, vefayla, hep birlikte yenilenerek her alanda yeni şeyler söylemek lazım. Gönülden gönüle yol almak lazım.

Neslihan Küçük Doğan

Neslihan Küçük Doğan: Yeni şeyler söylemek lazım.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
216 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3805
EURO 6,1250
BIST 91.686,35
ALTIN 211,2172

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.