Hoşgeldiniz  

Kooperatifçilik Otobüsü Adana’da

editör | 11 Şubat 2020 | Genel, Manşet A- A+

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından 12 ili kapsayan Kooperatifçilik Otobüsü’nün ilk durağı Adana oldu.

Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında hayata geçirilen, kooperatifçiliği en iyi şekilde tanıtmak, alanında uzman kişiler tarafından markalaşma, pazarlama eğitimlerinin verileceği “Kooperatifçilik Otobüsü”nün ilk durağı Adana oldu.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Adana Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilen toplantıda, bereketli topraklarıyla, sıcakkanlı insanıyla ün yapmış Çukurova’da, bulunmaktan mutlu olduklarını kaydetti.

Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi ile amaçlarının ülkenin her köşesine ulaşarak kooperatifçiliği tanıtmak olduğunu ifade eden Erkan, “Bu konuda ülke çapında bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda Kooperatifçilik Otobüsü, yoğun bir program ve kalabalık bir kadroyla yola çıktı. Adana’da vatandaşlarımıza kooperatifçiliği en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız.

Mevcut kooperatiflerimize, alanında uzman kişiler tarafından pazarlama, markalaşma eğitimleri vereceğiz” dedi.Erkan, faaliyetlerinin il merkeziyle sınırlı kalmayacağını, Pozantı, Karaisalı, Kozan, Karataş ilçelerine ve mahallerine de gideceklerini kaydetti.

Ülke kaynaklarının tümünü üretime kazandırmanın yolunun, kooperatiflerle desteklenen bir ekonomiden geçtiğini savunan Erkan, kooperatifçiliğin geliştirilmesi, her sektörde yaygınlaştırılması, kurumsal yapılarının sağlamlaştırılması için tüm imkanlarını seferber ettiklerini bildirdi.

Vali Mahmut Demirtaş da Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi’nin ülkede kooperatifçiliğin ileri seviyelere taşınmasına, sürdürülebilirliğine ve imajının olumlu yönde geliştirilmesine hizmet eden, önemli bir proje olduğunu söyledi.

İlk durağı Adana olan ve 10 ayda 12 ili ziyaret etmesi planlanan “Kooperatifçilik Otobüsü”nün de projenin ana tanıtım yüzü ve vitrini olduğunu dile getiren Demirtaş, otobüsün 15 Şubat’a kadar kentte kalacağını kaydetti.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
25 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 6,1411
EURO 6,6813
BIST 7,9862
ALTIN 325,42
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle