Hoşgeldiniz  

Hatay Meselesi, Milli Bir Meseledir!

editör | 23 Temmuz 2019 | Genel, Manşet A- A+

Dünya Türkmenler Birliği ve Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu Başkanı İsmail Demirdüzen sosyal medya aracılığıyla Hatay’ın Anavatana katılmasının yıl dönümünü kutladı.

Demirdüzen, “Kendi hür iradeleriyle Anavatan Türkiye Cumhuriyeti kucaklaşmayı tercih eden Hatay, milli birliğimizi, bütünlüğümüzü güçlendirmiş; barış içinde yaşama, birlik ve beraberliğimize sahip çıkma kararlılığımızın sembolü olmuştur.

Hatay’ın kaderini Türkiye ile birleştirmesinin siyasi ve diplomatik alanda Türkiye’nin saygınlığını ve etkinliğini artıran bir karar olması nedeniyle tarihi bir anlamı vardır.

Hatay, farklı dinlerin, farklı kültürlerin iç içe, kardeşçe ve hoşgörüyle yaşadığı, Anadolu mozaiğinin en önde gelen merkezlerinden biridir. Bu düşüncelerle Hatay’ın Anavatana katılmasının yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dönemin Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; Hataylıları ve bütün Hataylı Yörük Türkmen kardeşlerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,7635
EURO 6,4297
BIST 97.149
ALTIN 283,0100
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle