Hoşgeldiniz  

Evde Kal TÜRKİYE

editör | 25 Mart 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yunus Sakarya, koronavirüsü ile ilgili alınan kararlar hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Sakarya, “Değerli hemşehrilerim, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü ülkemizde de görülmekte. Devletimiz gereken önlemleri almakta, eksikleri de her geçen gün tamamlayarak bu illetten kurtulmamız için mücadele etmektedir. Bizler de vatandaş olarak bu önlemlere uygun hareket etmemiz gerekmekte. Toplumsal yaşam alanları kapatılmış, okullar tatil edilmiş, ligler tatil edilmiş, yurt dışı giriş çıkışları kontrol altına alınmış, toplu taşıma araçlarında önlemler alınmış, 65 yaş üzeri büyüklerimizin ve kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı konmuş ve bunlar gibi birçok önlemler alınmıştır.

Sevgili büyüklerimiz yasak kelimesi itici gelmekte ama kendiniz için sevdikleriniz için torunlarınız için bu kurallara riayet etmeniz çok önemli. Zira sizlerden öğreneceğimiz çok şey var, bizlerin mutluluklarını göreceğiniz güzel günler var lütfen evinizde kalın. Devletimiz Alo 184 hattı ile sizlerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmakta. Sizlerin daha hassas durumda olmanız sebebiyle bu kurallar kondu, anlayış göstermeniz hepimizin yararınadır. Sadece sokağa çıkma yasağı konmuş vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstermeleri yetmez, tüm milletimizin birlik ve beraberlik içinde mücadele etmesi gerekmektedir. Acil işi olmayan, mecburiyeti bulunmayan bütün hemşehrilerimizin konuyu ciddiye almaları, Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu duyurulara göre yaşamlarını sürdürmeleri büyük önem taşımaktadır.

Sağlık alanında hizmet veren ve bu illet ile mücadele konusunda büyük çabalar sarf eden herkese de minnetlerimizi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizde Adanalılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Covid-19 virüsü ile mücadele de hemşehrilerimizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. Millet olarak birlikte mücadele ederek bu kötü günlerinde üstesinden geleceğiz, bunu dün olduğu gibi bugün de Türkiye olarak birleşerek yapacağız.

Bizler yuvamızı önemsiyoruz ve diyoruz ki; sağlıkla, umutla, güvenle, birlikte olmak için EVDE KAL TÜRKİYE.”

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
36 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 6,7914
EURO 7,3368
BIST 8,3229
ALTIN 363,94
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle