Hoşgeldiniz  

Bir Öğrenciye de Sen Sahip Çık

editör | 08 Eylül 2019 | Eğitim, Genel, Manşet, Yerel A- A+

2019-2010 Eğitim ve Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte hayırsever vatandaşlar AKAPDER (Adana Karaisalılar, Aladağlılar ve Pozantılılar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) tarafından burs desteğine çağrıldı.

 Dernek binasında basın açıklaması yapan AKAPDER Genel sekreteri Arif Topal, birlik beraberlik içerisinde geleceğin sahipleri olan öğrencilere gerekli desteğin verilmesini rica etti.
     2016 yılında kurulduklarından bu yana Ankara’da yaşayan Adanalıların tanışıp kaynaşması, gerek ihtiyaç sahiplerine yardım, gerekse eğitim alanlarında birçok faaliyette bulunduklarını anlatan Topal, bu faaliyetlerini halktan aldıkları maddi ve manevi destekler sonucu gerçekleştirdiklerini kaydetti.
     Arif Topal, şöyle konuştu: ”Bugün de alan el ile veren el arasında bir köprü vazifesi yapmak için bir adım attık. Adana’da lise eğitimini tamamlamış, Üniversite tahsilini yapmak için başta Ankara olmak üzere güzel ülkemizin tüm illerine gidecek olan ve maddi durumu iyi olmayan çocuklarımız eylül ayı itibarı ile bizlere burs için başvurmaktadır. Şimdiye kadar bu yapılan başvurulara gelir kaynağımız olmadığından olumlu bir cevap veremedik, maalesef geri çevirmek zorunda kaldık.

Bu sene bir ilk olarak öğrencilerimiz için bir kampanya başlatmaya karar verdik. “Bir Öğrenciye de Sen Sahip Çık” kampanyası ile hayırsever vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz. Öğrencilerimize sahip çıkalım, onların geleceğine katkıda bulunalım. Sizler bu kampanyaya destek verirken öğrenci sizi şahsen tanımadığı için sağ elin verdiğini sol elin duymaması düsturu ile hareket etmiş olacaksınız.

Her hayır sahibi aylık en az 100 TL burs yardımı ile bir öğrenci okutsun. Derneğimiz ile görüşerek alacağınız hesap numarasına yapacağınız yardım, banka aracılığı ile burslar bizlerin eline değmeden direk öğrenci hesaplarına aktarılacaktır. İsteyen hayırsever vatandaşlarımız burs verdiği öğrencinin ismine ulaşabilecektir. Öğrenci isimleri bizde saklı bulunmakla birlikte sadece burs veren kişi talep ederse isim olarak verilecek, ayrıca hesap aktarımları döküm olarak da verilebilecektir. Yavrularımızın geleceğini düşünerek, böyle bir çalışmaya gücü yeten herkesin katkı sunacağını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

148 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,7057
EURO 6,3178
BIST 100.603
ALTIN 276,17
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle