Hoşgeldiniz  

Ekonomi Zirvesi” Adana’da Başladı

editör | 21 Kasım 2018 | Ekonomi A- A+

Hürriyet Gazetesi tarafından, gayrimenkul şirketi Nef’in desteğiyle illerin potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenen “Ekonomi Zirvesi” Adana’da başladı.

9′ uncusu düzenlenen zirveye Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,   Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar ve iş dünyasının önemli temsilcileri katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’den sonra bir konuşma gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş, ”Yeni Ekonomi Programı”nda önemli konuların altının çizildiğini dile getirdi.  İllerin stratejilerinin gözden geçirilmesinin önemli bir hal aldığını belirten Vali Demirtaş, ”Bu husus ülkemize önemli katkılar sağlayacaktır. Adana nüfusu ve ülke ekonomisine kazandırdığı katma değer açısından önemli kentlerden birisidir. Tarımda, sanayide ve hizmetler sektöründe öne çıkmaktadır. Adana’nın birden fazla sektöre dayanan bu çok yönlü yatırım ortamı önemli. Adana zengin potansiyeli ile Marmara’nın alternatifidir. Tarım ve sanayi kentidir. Tarımsal üretime 4.9 milyar dekar alanda üretim yapmaya devam ediyoruz. Ciddi bir potansiyeli barındırıyoruz. Tarımdaki hedef ürünlerle büyümektir. Tarım OSB’leri ile işletme ve Ar-Ge tesislerini bir araya getirerek katma değer sağlayacağız. Dış ticaret rakamlarına göre ihracatımızda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13’lük artış yaşandı. Ancak bu rakamların yeterli olmadığını düşünüyorum. Kentimizin yeni yatırımlarla buluşması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bu panelin kentimizde düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”
Adana Bizler İçin Çok Önemli
Demirören Medya Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz ise “Adana Türkiye’nin turizm, tarım ve sanayi alanında en önemli kentlerinden birisi. Bu panel ile şehrin potansiyelini ortaya çıkarmak istiyoruz. Herkese katıldığı için teşekkür ederim.” dedi.
Zirvede konuşan Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Adana bizler için çok önemli. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Burada en önemli konu çabalamak ve şeffaflık. Bu da Adana ile bağdaşan bir konu. Rekabetçi firmalar geliştirmemiz gerekiyor. Buralarda da önemli potansiyeller var. Hürriyet de sahaya inerek çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Biz de buna destek veriyoruz.” diye konuştu.
Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, Hürriyet Ekonomi Yazarı Erdal Sağlam ve Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Fatih Cin konuşmacı olarak yer aldı. Zirvede ülke ekonomisindeki gelişmeler değerlendirilirken, Adana’nın sahip olduğu potansiyel ayrıntılarıyla masaya yatırıldı.
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
58 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3260
EURO 6,0613
BIST 102.623
ALTIN 228,6011

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle