Hoşgeldiniz  

Seyhan Çelik; “Öğretmenlerimizin hakkı ödenmez”

Admin | 23 Kasım 2018 | Eğitim, Yerel A- A+

 

Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan Çelik öğretmenler günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Seyhan Çelik; "Öğretmenlerimizin hakkı ödenmez"

Çelik;”Kültürümüzde ve bakış açımızda öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli ve onlar kadar azizdir. Biz bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir inanca sahibiz. Yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi vatanını seven, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevî değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden, toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile olur.
Başöğretmen Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözüyle ifade ettiği gibi, toplumların yapısının oluşturulmasında, devletlerin temel taşlarının atılmasında en önemli rol hep öğretmenlerin olmuştur. Aynı zamanda Milli Şairimiz Mehmet Akif, öğretmeni şu mısralarında ne güzel ifade etmiştir. “Muallimim” diyen olmak gerektirir imanlı, edepli, sonra liyakatli sonra vicdanlı. Bu dördü olmadan olmaz; çünkü vazife büyük…”Kısaca bir toplumun geleceği için ümit ve güven kaynağıdır öğretmenler.
Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlarken, göreve yeni başlayanlardan, en kıdemlisine kadar her daim gönülleri genç öğretmen arkadaşlarımı muhabbetle selâmlıyorum. Dedi

  • 50
  •  
  •  
  •  
  •  
    50
    Shares
74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3119
EURO 6,0102
BIST 101.729
ALTIN 226,5588

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle