Hoşgeldiniz  

Girgeç;Bizim ilkemiz önce Ülkemiz

Admin | 05 Ekim 2018 | Eğitim, Yerel A- A+

Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Durdu Mehmet Girgeç yaklaşan Eğitim Bir Sen seçimlerine kendi sendikalarının ismini karıştıran “Dış güçler” benzetmesi yapan bir sosyal medya hesabına veryansın etti hesap sahibi ile mahkemede hesaplaşacaklarını söyleyen açıklamasının sonunda da seçim restini çekti. Girgeç’in açıklaması şöyle.

Girgeç;Bizim ilkemiz önce Ülkemiz

 

TÜRK EĞİTİM-SEN CAMİASINA “DIŞ GÜÇLER” DEMEK HİÇ KİMSENİN HAKKI DA HADDİ DE DEĞİLDİR! NE OLDU DA BU KADAR DÜŞTÜNÜZ? HADDİNİZİ BİLİNİZ!

Ötekiler dediler; Müdürlük görevinden aldılar, karşı taraf dediler; Müdür yardımcılığı görevinden aldılar, istenmeyenler dediler; mülakatlarda puan verdirmediler. Yalan mı? Hepsine tamam da Biz ne zaman dış güçler olduk? Siz, bizi hangi sıfatla bu şekilde ağzınıza alabiliyorsunuz? Dış güç demek “Bir ülkeyi etkileyen güçlü yabancı devletler.” demektir. Biz Devlet içinde devlet olmadık; Devletin bürokratlarına görevini yaptırmayanlara karşı mücadele ettik. Devleti de Devlete çöktürmeyen DEVLETİ de bildik ve izinden gittik. Unuttu sanmayın; Siz AKİL olurken, Biz Vatanın ve Milletin delisiyiz diyerek memleket için DELİ olduk! Biz, sizde olanın eksikliğini çok şükür hiç çekmedik de Siz, Bizde olan bu duruşun eksikliğini bir ömür çekeceksiniz.

Girgeç;Bizim ilkemiz önce Ülkemiz

Hiçbir sendikaya şaşı bakmadık. Topyekün bir camiayı asla suçlamadık. Kim olursa olsun, nereli olursa olsun değerlerimizle sorunu olmayan her Vatan evladının başımızın üstünde yeri vardık deyip camianıza mensup birçok eğitim çalışanı ile de kardeş olduk. Makam dağıtarak, korkutarak, önce mağdur edip sonra mahkum ederek üye yapmadık. Biz büyük bir aileyiz, büyük bir davanın timsalleriyiz, büyük bir sevdanın temsilcileriyiz deyip birlik, beraberlik ve kardeşlik için mücadele ettik. Bütün bir camianın adını kullanarak, camiamıza karşı baharda hazan mevsimini yaşatmak isteyenlere yılgınlık göstermedik, eğilmedik, Allah şahit yeise de düşmedik. Bizim ilkemiz önce Ülkemiz diyen ve bir tertemiz camia olan Türk Eğitim-Sen’e dış güçler demek hiç kimsenin hakkı da haddi de değildir. Ülkenin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacının olduğu bir dönemde bile bakış açıları böyle olanlara karşı, bu olayı yargıya taşıyıp ilgili kişiyle alakalı her türlü hukuki süreci başlatacağız.

Bir kişi için değil bireylerin tamamı için birtakım tavsiyelerim vardır. Mesela, saçma şeyler yazıyor ve nedenini bilmiyorsan çözmen gereken önemli sorunların var demektir. Kendini öteleme! İnsan sadece yediklerinden değil duydukları, gördükleri ve yaşadıklarından da zehirlenebilir. Seni kim zehirledi? Tedavini geciktirme! Muhalefet etmek önüne geleni karalamak, gördüğüyle kavgaya tutuşmak değildir. Muhalefet marazi olursa, muvaffakiyet hüsran olur. Hüsran yaşamak istemiyorsan tertemiz bir camiayı diline alma! Üyeleri içinde, Türk Eğitim-Sen’den geçen eğitim çalışanı yok mu ve onlar artık dış güçler değil mi? Hangi yüzle onların yüzüne bakabileceksin? Bakacağın yüze utanacağın söz söyleme!

Seçimlere gelince; 12.000 üyeniz var. 2010 yılına kadar toplamı 3200 olan lakin sadece 2015 yılında yani sadece bir yıllık sürede yaptığınız 3174 üye ile 12.000 olan üye sayınız! Bizimse 8.000 üyemiz var. Yani Bizden 4.000 fazlasınız. Adana genelinde getirin sandığı sizden de bizden de bir aday çıkartalım. İsterseniz bütün Eğitim çalışanları oy kullansın isterseniz sadece 12.000 ve 8.000 kişi oy kullansın. Bakalım kim kazanıyor? Var mısınız? Bir şekilde üye yapmaya benzemez sandığın arkası! Dedi.

  • 53
  •  
  •  
  •  
  •  
    53
    Shares
1023 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3260
EURO 6,0613
BIST 102.623
ALTIN 228,6011

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle