Hoşgeldiniz  

BU DAHA BAŞLANGIÇ; DEVAMI BİRKAÇ AY SONRA!

Admin | 12 Ocak 2019 | Eğitim, Yerel A- A+

Adana Türk Eğitim Sen 1 Nolu Şube başkanı Durdu Mehmet Girgeç sosyal medya hesabından Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama yönetmeliğinde yaptığı son değişikliklerle ilgili açıklama yaptı.

BU DAHA BAŞLANGI; DEVAMI BİRKAÇ AY SONRA!

Milli Eğitim Bakanlığı, 21/6/2018 tarihli ve 30455 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinde, 12 Ocak 2019 tarihi itibariyle 3 değişiklik yaptı.

2023 Vizyon Belgesinde taahhüt edilen, Okul Müdürlüğünün ikinci görev olmaktan çıkarılıp kadroya alınması için yapılması gereken kanun değişikliği öncesi mevcut olan her yönetmelik ve onun üzerinde yapılan her değişiklik eksiktir. Müdürlerin farklı statüye alınabilmesi için de kanun değişikliği gereklidir. Kanun değişikliği sonrası ortaya çıkacak yönetmeliğin ana hatları da ortaya çıkmıştır. Değiştirilen maddelere baktığımız zaman birilerinin şimdilik susmasını sağlamak ve bundan sonra yapılacak olan yönetmeliğe Eğitim camiasını alıştırmak için eski yönetmeliğe ekleme yapılmıştır.

Bu eklemeye göre Mülakat etkisi %20 denilerek mülakatın itibarı bitirilmek için düğmeye basılmıştır ki bence yerinde bir hamledir. Temennimiz, mülakatı eğitim camiasından tamamen arındırılmasıdır. “Sınav ÖSYM tarafından yapabilir.” denilerek Bakan Bey mesajı net veriyor. Bizim de daha önce gündeme getirdiğimiz ÖSYM kaynaklı sınav kamuoyuna duyurulmuştur. Uygulamadan tarihin tozlu raflarında yerini alacak bu yönetmelikten geriye kalacak 3 şey kamuoyu ile paylaşılmış:

1- Sınav kesin olacak
2- Sınav için yetkili ÖSYM olacak
3- Mülakat etkisi ya bitecek ve bu bitişin başlangıcı bitişe yakın oranda değersizleştirilerek gündeme getirilecek

Baktığımız değil de gördüğümüz budur. Bundan sonraki yönetmelik için çok daha umutlu ve heyecanlıyız. Genel başkanımızın birileri için bundan sonraki süreç sonbaharın başlangıcı olacak dediği süreci daha net görüyor ve süreci takip ediyoruz dedi.

  • 112
  •  
  •  
  •  
  •  
    112
    Shares
190 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,3243
EURO 6,0497
BIST 98.454,88
ALTIN 219,2784

ANKETLER

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.