Hoşgeldiniz  

ATÜ kısa zamanda Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden biri haline gelecek

editör | 19 Eylül 2019 | Eğitim, Manşet A- A+

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’ı ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin (ATÜ) kısa zamanda Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden biri haline geleceğine yürekten inandığını söyledi.

Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Adana’da, kampus içinde gerçekleşen gelişmeleri yakından görmenin heyecanı ve sevinci içinde olduğunu söyleyerek, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Üniversitenin adına “Alparslan Türkeş” isminin verilmesinden ayrıca kıvanç duyduğunu belirten, ATÜ’nün kısa zamanda Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden biri haline geleceğine yürekten inandığını kaydeden Ersoy, çalışmalarındaki üstün gayretleri için Rektör Tümay’a ve akademik kadroya teşekkür ederek başarı dileklerini iletti.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tümay ise; üniversite hakkında bilgi verdi. Bilim ve teknoloji odaklı teknik bir üniversite olma yolunda emin ve kararlı adımlarla ilerlediklerini anlatan Tümay, son yapılan dünya üniversiteleri sıralamasında, mühendislik alanında ilk bin eşiğinde gösterildiklerini ifade etti. İkinci aşama olarak devam eden yerleşke inşaatı hakkında da bilgi aktaran Rektör Tümay, fiziki yapılaşmanın tamamlanmasıyla, akademik çalışmaların daha verimli, daha başarılı bir safhaya taşınacağına yönelik inancını dile getirdi.

16 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Reklam

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

DOLAR 5,7971
EURO 6,4953
BIST 98.415
ALTIN 277,84
© 2018 - Tüm yayın hakları adanaliyik.net'e aittir. İzinsiz veya kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle